Languages: English ‏سۆرانی‎

Endam

Endamên Kongreya Neteweyî ya Kurdistanê, Civata Gisti ya 17min

Lista endamên Kongreya Neteweyî ya Kurdistanê, di Civata Gisti ya 17min yê 14-15 Cotmeh (10) 2017 hatin hilbijartin. Endamti 2 salê u heta Cotmeh 2019 dewam dike.

  1. Abdulkadir Uumaskan, YMK Yekîtîya Mamostayên Kurdistan
  2. Abdulkerim Omer, Wezîrê Karê Derve yê Kantona Cizîrê
  3. Abdulkerîm Siko, Partî Demukratî Kurdistanî- Surya
  4. Abdullah Mela Norî, Başûr – Goran
  5. Abdulrahman Abdulla Khalifa, Kerkûk
  6. Abdulselam Mustafa, PYD
  7. Abdulsettar Mecîd, Komela Islamî Kurdistan
  8. Adem Uzun, Belcika – Bakur
  9. Agit Omer Polat, Bakur – Fransa
  10. Ahmed Gasanov, Yekîtiya Navnetewî ya Rêxistinên Kurdên li welatên YDS – Qazaxistan
  11. Ahmed İbrahim, Efrîn – Rojava
  12. Ahmed Karamus, Siwêd – Bakur
  13. Ahmed Moradî, Sazmanî Demokratîkî Yarsan
  14. Akif Rizgar Wan, Bakur – Ingiltere
  15. Ako Faraj, Belçîka – Başûr
  16. Akram Hawas, Feyli – Danimarka
  17. Akram Khalid Abdulkareem, Başûr – Dihok
  18. Akrem Heso, Cizire – Rojava
  19. Ali Matur, Bakur – Swisre
  20. Ali Mehrabî, Sazmanî Demokratîkî Yarsan
  21. Ali Yalçın, Almanya – Bakur
  22. Amed Aslan, Rojava – Fransa
  23. Amjad Hosseinpanahi, Almanya – Rojhilat
  24. Aras Welî Mehmod, Başûr – Goran
  25. Arêz Anderyarî, Agirgeha Zerdeştîyan – Siwêd
  26. Asya Abdullah, Tev – Dem
  27. Aysel Avesta Aydin, Enstîtuta Kurdî Almanya
  28. Ayten Kaplan, NAV – DEM
  29. Ayten Sunger, Meclisa Jinan – Köln
  30. Azad Ehmed, PDK-S – El Partî
  31. Bahaddin Dogan, Bakur – Almanya
  32. Barzanî Yûsûpov, Yekîtiya navnetewî ya rêxistinên kurd ên li welatên YDS – Qirxizistan
  33. Battal Batti, Bakur – Siwêd
  34. Bedel Kosso, MŞD- Meclise Şingal ya Diaspora
  35. Behzad Pîrmusa, Siwêd – Başûr
  36. Bekir Koban, Kobanê
  37. Beritan Mustafa Ali, KJAR – Koma Jinên Azad – Rojhilat
  38. Bilal Yaşar, Bakur – Bruksel
  39. Brusk Kerkûtî, Bakur – Avustralya – Melburn
  40. Bûşra Elî, KJK
  41. Celal Chwartayi, Hollanda – Başûr
  42. Cemal Şêx Baqî, Serokê Partîya Demokrata Kurd – Suriye
  43. Cemal Shemoyan, Hevserokê Kongreya Êzidiyên Rûsyayê
  44. Cemil Bayık, KCK
  45. Çîçek Yildiz, Meclisa Jina ya Êzidîyan
  46. Cihanbexş Rostemî, Almanya – Rojhilat
  47. Ciwana Serhad, KJAR
  48. Ciwanmêr Mîrabî, Hollanda – Kamyaran
  49. Delile Rostemi, Rojhilat – Siwêd
  50. Demir Çelik, Bakur – Swisre
  51. Derya Ramazan, Endama Desteya Rêvebir a Federaliya Demokratîk a Bakûrê Sûrîya
  52. Deştî Salar Huseyn, Başûr – goran
  53. Dîlan Reşoyan, Rusya
  54. Dilawerê Zengî, Serokê Yekîtiya Nivîskarên Kurd-Sûrîya
  55. Dilşa Osman, TJK-E
  56. Dr. Abdullah Îbrahîmzade, Bilefeld – Rojhilat – Mihabad
  57. Dr. Abir Hassaf, Seroka Partiya Liberal ya Kurdistan, Rojava
  58. Dr. Allan Dhia Faraj, Rojhilat – Feyli – Swêd
  59. Dr. Avring Qadir, Hevlêr
  60. Dr. Faize Xetab, Zotermir-Hollanda, Kerkuk
  61. Dr. Hashim Zêbarî, Unîversîta Newroz – Dihok
  62. Dr. Hassan Shatavi, Almanya – Rojhilat
  63. Dr. Humayûn Şabanî, Koln – Rojhilat – Sine
  64. Dr. İmad Alhasan, Serokê Yekitiya Ezidiyan – Başûr
  65. Dr. Kamiran Mohammed Nabi, Başûr
  66. Dr. Kerim Arif Berzinci, Başûr – Swêd
  67. Dr. Mohammad Mollazadegan, Rojhilat – Siwêd
  68. Dr. Rizgar Qasim, Tevgera Nujena Kurdistan – Rojava
  69. Dr. Taha Resul, Başûr
  70. Dr. Xalid Îsa, Rojava – Fransa
  71. Edhem İke, Bakur – Bruksel
  72. Ekber Kareem Hama Raheem, Halepçe
  73. Emîn Bekir Mihemed, Başûr – Goran
  74. Emin Çire, Siwêd – Rojhilat
  75. Erol Polat, Almanya – Bakur
  76. Êvar Îbrahîm, Parlamenter -Başûr
  77. Ezzet Îsa Fatimê, Rojava – Almanya
  78. Fareeda Saado Khalaf, Başûr – Şingal
  79. Faruq Cemîl, Wezîrê Edaletê yê berê (YNK) Hewlêr
  80. Fatma Aslan, Bakur – Rojnamevan – Bruksel
  81. Fatoş Göksungur, Hevseroka KCDK-E
  82. Ferhad Abdurrahman Dosky, Başûr
  83. Ferhat Patiyev, Hevserokê Otonomiya Federal a Netewî û Çandî ya Kurdên Rûsyayê
  84. Ferîd Mîrhac, Köln – Bakur
  85. Fevzi Özmen, Bakur – Almanya
  86. Fewzî Çolî, Hevbendîya Êzidiyên Sûrî (Rojava)
  87. Feyzo Abdulayev, Rusya
  88. Fikret İgrek, MŞD- Meclise Şingal ya Diaspora
  89. Firyad Hesen Ehmed, Başûr
  90. Fuat Kav, Almanya- Bakur
  91. George Aryo, Kongre Camayto di Betnahrin (Kongra Gelê Mezopotamya)
  92. Georgil Gasanov, Serokê Yekîtiya saziyên kurd ên li Ûkraynayê – MEDYA
  93. Gönül Tepe, Tevgera Jina Azad
  94. Gulale Xizrî, Siwêd – Rojhilat- Seqiz
  95. Gulhatun Kara, Bakur – Hollanada
  96. Gulsum Aksoy, TJK-E
  97. Gundî Dilberz, Berlin – Rojava
  98. Haci Ehmedî, KODAR
  99. Hadi Sofizade, Norvec – Rojhilat
  100. Hakan Cifci, Norveç – Bakur
  101. Hame Rashid Doulashi, PSDK – Başûr
  102. Handren Ashraf Noaman, Partîya Keska Kurdistan
  103. Hanim Oruncak, Bakur – Almanya
  104. Harun Sever, CÎK
  105. Hasan Özgür, KKP – Partîya Kumunîsta Kurdistan
  106. Hassan Zaza, Şam
  107. Haydar Işık, Almanya – Bakur
  108. Hedîye Yosûf, Kongreya Star
  109. Hêriş Elîzade, Siwêd – Rojhilat
  110. Hermin Ehmed, Belçîka – Başûr
  111. Hesen Qazî, Rojhilat – Bruksel
  112. Hesen Said, Başûr – Şingal
  113. Hesina Osê, Swîsre – Rojava
  114. Heyber Leblanc, Bakur – Fransa
  115. Hikmet Serbilind, PIK
  116. Hineyna Erîşen, TJK-E Holland
  117. Hîwa Nasih, CHAK
  118. Homer Fatahi, Siwêd – Rojhilat
  119. Hozan Maruf Erol, TEV-ÇAND
  120. Huseyin Kara, Hevserokê Meclisa Gel – Mexmûr
  121. Ibrahim Alipur, Koln – Rojhilat
  122. Ibrahim Sofi, Hizbî Şuî Kurdistan
  123. Ilham Ehmed, Kongreya Star
  124. Ishkhan Anqosi, Serokê Otonomiya Netewî û Çandî ya Kurdên Krasnodarê – Rusya
  125. Işıl Guler, Bakur – London
  126. Ismet Taştan, Bakur – Avustralya – Sydney
  127. Jalal Kamalizadeh, Hollanda – Rojhilat
  128. Jalane Nexşebendî, Platformî Horam
  129. Jiyan Muhamed Derwêş, Hollanda – Başur
  130. Kamel Ibrahim Akhtabeek, Cêgirê Serokê Desteya Hundir (Çeçen)
  131. Kamran Simo Hedilî, Înstîtuya Kurdî li Stokholmê
  132. Karwan Said, Siwêd – Başur
  133. Kemal Bilget, KKP – Partîya Kumunîsta Kurdistan
  134. Kemal Görgü, Siwêd – Bakur
  135. Khadija Barakat, Hernê – Rojava
  136. Khaled Qader, Başûr – Ranya
  137. Khalid Jamal Alber, Kildani – Başûr
  138. Kinyaz Gasanov, Ermenistan
  139. Knêr Abdullah, Sîlêmanî
  140. Kovan Jalal, Başûr
  141. Kurdo Abdurehman Ehmed, Komela Islamî Kurdistan
  142. Kuwêstan Dawudî, Siwêd – Rojhilat
  143. Leyla Ahmad, Kobanê
  144. Leyla Arzu Ilhan, Meclisa Jinan ya Iştar – Mexmur
  145. Lezgin Mihemed Mihemed, Efrîn
  146. Liyana Smoyan, Hevseroka Otonomiya Federal a Netewî û Çandî ya Kurdên Rûsyayê
  147. Luqman Ehmê, Serokê Partîya Keska Kurdistan – Rojava
  148. M.Emîn Pencewînî, Başûr
  149. M.Emîn Yildiz, Almanya – Bakur
  150. Madiha Sofî, Köln – KESK
  151. Mahdî Korî, Hizbî Zahmetkêşanî Kurdistan
  152. Mahmut Kaya, Almanya – Bakur
  153. Marya Ahmed, Başûr – Îngîltere
  154. Maşallah Öztürk, Almanya – Bakur
  155. Masûme Emînî, Siwêd – Rojhilat – Mihabad
  156. Mecbure Özer, TJK-E
  157. Mecid Heso, Almanya – Basur
  158. Medeni Ferho, Enstîtuta Kurdî Bruksel
  159. Medya Aryan, Irlanda – Rojhilat
  160. Mehmet Demir, Almanya – Bakur
  161. Mehmet Taşkale, Almanya – Bakur
  162. Mehmod Dawid, Partîya Demokrata Kurdî – Suriye
  163. Mela Hesen Germiyani, Başûr – Duzxurmatû
  164. Mela Mihyedîn Kurtay, CIK
  165. Melîke Yaşar, Almanya – Bakur
  166. Merwan Hesen, Endamê Meclîsa Zagonsaz ya Kantona Cizîrê
  167. Midia Abdah, Belçîka – Rojava
  168. Mihemed Bele, PÇK – S
  169. Mihemed e Musa, Serokê PÇK-S Rojava
  170. Mihemed Musa, Başûr – Almanya
  171. Mihemed Silêman, Berlin – Rojava
  172. Mihri Rezayi, Rojhilat – İngiltere
  173. Mirad Rojin, Berlin – Rojava
  174. Mizgîn Zêdan, Hevseroka Partîya Guhertina Demokratik
  175. Mizhda Abasi Hidayet, Seroka Nevenda Perwerdeya Margaret – Silêmanî
  176. Mohammed Abdalla Awl, Hevserokê Tevgera Komelgeyî Azadî Kurdistan
  177. Muhamed Abbas, Serokê Partîya Kombûna Niştimanîya Kurd li Sûrî
  178. Murat Karayilan, PKK
  179. Mustafa Sarikaya, Bakur – Qibris
  180. Nadiya Mizûrî, Başûr – Siwêd
  181. Najat Surchi, Serkê Parti Parezgerani Kurdistan
  182. Naliya Îbrahîm, Gotebourg – Siwêd
  183. Nasrin Abbas Ibrahim, Başûr – Hollanda
  184. Nasser Resooli, Norveç – Rojhilat
  185. Nawxas Nazari, Hollanda – Yarsan
  186. Nazdar Berive, Siwêd – Rojhilat
  187. Necibe Qeredaxi, Belçîka – Başûr
  188. Necmedîn Mela Omer, Partiya Komunista Kurd – Suriya
  189. Necmedin Xulami, Siwêd – Rojhilat
  190. Neziha Arslan, Meclisa Jinan ya Den Haag
  191. Nilüfer Koç, Tevgera Jina Azad
  192. Nishteman Kemal, Partî Zahmetkêşanî Kurdistan
  193. Numan Oğur, Kongre Camayto di Betnahrin (Kongra Gelê Mezopotamya)
  194. Nuriye Yiğit, Bakur – Swire
  195. Nusreddîn Îbrahîm, Serokê Al Partî Demuqratî Kurd – Suri (PDK-S – El Partî)
  196. Omar Salih İbrahim, Başûr – Şingal
  197. Ömer Koyuncuer, Platforma Kurdên Anatolîya Navîn – PKAN-E
  198. Ömer Oktay Resitoglu, Siwîsre – Bakur
  199. Özdal Üçer, Bakur – Belçika
  200. Özer Coşkun, Avustralya – Perth
  201. Özlem Tanrıkulu, Italya – Bakur
  202. Paata Saanî, Rusya
  203. Parwen Aziz Saeed, Suleymani
  204. Payman Ismael Halo, KJAR – Koma Jinên Azad – Rojhilat
  205. Pelin Yilmaz, KJK
  206. Pîr Welî Ugur, FEDA – Fedrasyona Elewîyên Kurdistan
  207. Qumri Rostempur, Rojhilat – Amerika
  208. Raife Koç, Bakur – Belçika
  209. Raman Majîd, Kamala GAYANDIN – Hewlêr
  210. Rêbuwar Reşîd, Siwêd – Başûr
  211. Refiq Gafur, Norveç – Başûr
  212. Rêkar Ehmed, Partiya Rizgarî ya Kurdistanê
  213. Reşad Kardîsî, Bruksel – Rojava
  214. Reshad Mustafa Soltanî, Rojhilat – Siwêd
  215. Rîhan Derwish, Almanya – Rojava
  216. Rodi Melek, Belçîka – Rojava
  217. Rojan Hazim, Bakur – Danimarka
  218. Rojda Abdalla, Almanya – Rojava
  219. Romeo Hakari, Secretary Giştî Bet-Nahrain Democratik Party
  220. Ronak Ahmed, Başûr – Köln
  221. Roşna Ahmed, Başûr – Koln
  222. Roza Agadjanyan, Yekîtiya Navnetewî ya Rêxistinên Kurd ên li welatên YDS – Gurcistan
  223. Rûpak Ehmed Huseyn Perî, Başûr – Goran – Almanya
  224. Salah Muhammed Haseeb Mawlood, Başûr – Kerkûk
  225. Salar Mahmod, Başûr
  226. Saleh Gedo, Partiya Çepa Demokrat ya Kurd li Sûriyê -Rojava
  227. Saleh Mohammed Muslim, Tev – Dem
  228. Saman Noh, Dihok
  229. Sammerah Ahmad Hasan, Kerkûk
  230. Sara Mohhamadi, Rojhilat – Belçika
  231. Shahla Hafîd, Siwêd- Başûr
  232. Seîd Seîdî, Rojhilat – Almanya
  233. Seîd Senendecî, Siwêd – Rojhilat
  234. Selahattin Soro, Almanya – Bakur
  235. Selam Omer, PSDK – Başûr – Almanya
  236. Serdar Dizeyi, Siwêd – Başur
  237. Serkewt Fettah, PRK Hollanda
  238. Sevdat Hajrullahi Erdinç, Bakur – Swisre
  239. Sheruan Hassan, Rojava – Holanda
  240. Shkrlla H.A.Sahid, Hewler
  241. Siyamend Muînî, Hevserokê PJAK
  242. Songul Nurhan Talay, Bakur – Almanya
  243. Souzan Heme Tate, Siwêd – Başûr
  244. Sulêman Elias, Rojava
  245. Sureyya Nuri Mustafa, Efrîn
  246. Surood MF Ahmad, Kerkûk
  247. Süleyman Boyacı, Partîya Azadîya Mezopotamya
  248. Süleyman Günyeli, Fransa – Bakur
  249. Şahoz Hesen, Hevserok PYD
  250. Şemse Altındiş, Meclisa Jinan Arnhem – Hollanda
  251. Şemsettin Aktaş, Bakur – Almanya
  252. Şex Abdurahman Naqişbendi, Halepçe
  253. Şêx Sînan Muhsîn Ehmed, Endamê Meclîsa Rûspiyên Êlên Cizîrê
  254. Şilan Çelê, KJK
  255. Şirin Huseynî, Rojhilat – Siwêd
  256. Şoreș Bilikan, Anatoliya Navin – Danimaraka
  257. Şoreş Reşî, Siwed – Bakur
  258. Taha Elhamid, Rojava – Avusturya
  259. Tahir Kemalizadeh, Hollanda – Rojhilat
  260. Tahir Koçer, NAV – DEM
  261. Tajdîn Davoyî, Rusya
  262. Talal Muhamed, Hevserokȇ Partiya Aştî ȗ Demokratîk ya Kurdistanî
  263. Taz Mustefa Paşa, Seroka Partîya Biratiya Kurdistan
  264. Trifa Amin, Başûr – Goran – Almanya
  265. Welat Îbrahim, Efrîn
  266. Xalidê Ezîz, Bakur – Siwêd
  267. Xalid Riza Emîn, Başûr – Goran – Hollanda
  268. Xawer Qetarî, Siwêd – Rojhilat – Pîranşehr
  269. Xefur Mexmurî, YNDK – Başûr
  270. Xezal Kızıl, Belçîka – Bakur
  271. Xidir Rusî, Bizûtnewey Demokrati Gelî Kurdistan – Hewlêr
  272. Yaşar Küçükaslan, Partîya Azadîya Mezopotamya
  273. Yilmaz Gunay, NAV-YEK
  274. Yılmaz Orkan, Italya – Bakûr
  275. Yousif Hassan Ahmed Shekhani, Serokê Tevgera Geşedan û Pêşedanê – Başûr
  276. Yuksel Koc, Hevserokê KCDK-E
  277. Yusuf Sedefî, Avustralya – Adelaide
  278. Zainab Morad Sahrab, Siwêd – Feylî
  279. Zakaria Mohamed Saeed Abobakr, Başûr – Helepçe
  280. Zeyneb Beyazîdî, Almanya – Rojhilat
  281. Zeynep Enhas, FEDA – Fedrasyona Elewîyên Kurdistan
  282. Zeynep Mustafa Weli, KJK
  283. Zhenya Amiryan, Berpirsyara Komîteya Kurdistan a li Ermenistanê
  284. Zubeyir Aydar, KCK